Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim

AKTUALNOŚCI, strona 3:

"Nie taki pająk straszny"

Utworzono dnia 14.03.2019

Od poniedziałku Fundacja Rozwoju Kultury oraz Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim rozpoczynają realizację zadania pn: „Warsztaty papieroplastyki ludowej - Nie taki pająk straszny”.

W ramach projektu zostanie zorganizowanych 60 warsztatów prowadzonych przez twórczynie ludowe. Zorganizowane zostaną również dwie wystawy – w Konstantynowie Łódzkim i Parzęczewie. Celem zadania jest kultywowanie i zachowanie lokalnego dziedzictwa poprzez organizację warsztatów papieroplastyki ludowej. Na zajęciach dzieci nauczą się tworzyć pająki ludowe i kwiaty.

Pierwsze 6 warsztatów odbędzie się już w przyszłym tygodniu w Szkole Podstawowej Nr 5, poprowadzi je pani Zofia Pacan...

czytaj dalej na temat: "Nie taki pająk straszny"

SPEKTAKL Królowa Swingu muzyczna opowieść o Marii Koterbskiej

Utworzono dnia 07.03.2019

Królowa swing” – muzyczna opowieść o Marii Koterbskiej Któż nie pamięta takich radiowych przebojów Marii Koterbskiej jak „Serduszko puka w rytmie cha, cha”, „Augustowskie noce”, „Brzydula i rudzielec” czy „Karuzela” ? Na piosenkach Marii Koterbskiej wychowały się ponad trzy pokolenia, jej największą siłą była radość jaką przekazywała publiczności przez swoje piosenki. Kiedyś Agnieszka Osiecka zapytana przez tygodnik „Wprost” czy w wśród jej znajomych jest osoba, o której mogłaby z całą pewnością powiedzieć, że jest szczęśliwa. Agnieszka odpowiedziała: (...) „Naturalnie ! - to Marysia Koterbska ! Maria Koterbska w poprzednim była słowikiem i ma na to odpowiednie dokumenty. Te dokumenty to jej nagrania, począwszy od lat pięćdziesiątych. Kiedy słyszało się jej swingujące piosenki, to się człowiekowi robiło gorąco w głowie, a nogi same rwały się do tańca. Właściwie Koterbska jest jedyną piosenkarką, która połączyła polskość z jazzem. Wszystkie te nasze świetnie śpiewające panie, które czują jazz zawsze lepiej wypadają, kiedy śpiewają po angielsku. Marysia – nie. Marysia posiada też tę cudowną u artysty cechę - zgodność prywatnego charakteru z uprawianą sztukują: jest wesoła jak swing, serdeczna jak swing i jak swing sexy !" Realizatorem spektaklu jest Łódzki Teatr Piosenki

czytaj dalej na temat: SPEKTAKL Królowa Swingu muzyczna opowieść o Marii Koterbskiej

Koncert Sidney Polak

Utworzono dnia 13.02.2019

Ferie 2019

Utworzono dnia 07.03.2019
A tak bawiły się dzieci podczas dwóch tygodni ferii w Miejskim Ośrodku Kultury i Galerii ,,Ogród Sztuki ''.
czytaj dalej na temat: Ferie 2019

Otwarcie Wystawy PAPIER ŁĄCZY w Galerii Ogród Sztuki

Utworzono dnia 01.02.2019

W dniu 31 stycznia 2019 r. o godzinie 18.00 została otwarta Wystawa  PAPIER ŁĄCZY...

 

czytaj dalej na temat: Otwarcie Wystawy PAPIER ŁĄCZY w Galerii Ogród Sztuki

Ferie zimowe

Utworzono dnia 16.01.2019

Zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy w Ferie Zimowe. Pierwszy tydzień to warsztaty teatralne i animacje w godz. 10-13, drugi tydzień to warsztaty LEGO prowadzone prze firmę „Galileo - dobrze się składa” w godz. 9-15 w MOK. Galeria „Ogród sztuki” zaprasza na warsztaty plastyczne we wtorki i czwartki w godz. 10-12. Ferie w MOK to także możliwość spotkania z teatrem. Zapraszamy na spektakl w wykonaniu Teatru Króla w niedzielę 17.02 o godz. 15. Na wszystkie dzieci w czasie zajęć będzie czekać słodka przekąska i napój.

czytaj dalej na temat: Ferie zimowe

Dzień Babci i Dziadka

Utworzono dnia 15.01.2019

Wigilia Miejska 2018

Utworzono dnia 27.12.2018

Cykl wydarzeń związanych ze ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA – DO SZOPKI HEJ!!! Konstantynów Łódzki 2018 ...

czytaj dalej na temat: Wigilia Miejska 2018