Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim

Radomsko

10 Jubileuszowy „Pejzaż malowany….” zagościł w Radomsku

Jubileuszowa edycja „Pejzażu malowanego ziemi łódzkiej – spotkajmy się w powiecie radomszczańskim” zawitała w Radomsku i gościnnym Miejskim Domu Kultury, który jest kulturalną wizytówką tego miasta. SZTUKA w szerokim tego słowa znaczeniu w obszarze malarstwa, rysunku i fotografii oraz grafice, to dziedziny, które nie są obce instytucji skupiającej artystów malarzy, muzyków i tancerzy, a także twórców ludowych powiatu radomszczańskiego. Dzięki tak pojętej wszechstronnej opiece merytorycznej i artystycznej, może powstać wiele wspaniałych projektów, które będą wizytówką Radomska przez wiele lat. Jednym z „konceptów” na promocję miasta i regionu stał się udział w przedsięwzięciu o charakterze dokumentu malarskiego, którego pomysłodawcą jest dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury z Konstantynowa Łódzkiego Andrzej Cieślik. Projekt, który istnieje już od 10 lat i promuje województwo łódzkie, niesie za sobą treści kulturowe danego regionu, powiatu, czy gminy i dlatego jest tak cenny dla zarówno mieszkańców, jak i artystów współpracujących na co dzień z ośrodkami kultury, czy też tworzących indywidualnie.   

 Wernisaż poplenerowy, który miał miejsce 17 września 2017 r. o godz. 17.00 w salach wystawienniczych MDK Radomsko, otworzyli dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku Elżbieta Kwiatkowska i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim Andrzej Cieślik. Wystąpili przedstawiciele władz miasta; Prezydent Radomska Jarosław Ferenc, który otrzymał Statuetkę Tuwima za  wspieranie inicjatyw kulturalnych. Podobnie, jak Starosta Powiatu Radomszczańskiego  i wiceprzewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego Andrzej Plutecki. Uroczystą wystawę uświetnił koncert w wykonaniu: Anny Stefaniak – śpiew ( członkini grupy Wokalne interpretacje MDK Radomsko), Kapeli KONSTANTYNOWIACY z Konstantynowa Łódzkiego, Jagody Chudzickiej, Natalii Kowalczyk, Mai Sokołowskiej i Izabeli Czapli – śpiew z Miejskiego Domu Kultury w  Opocznie, Studia Tańca Towarzyskiego ETIUDA z Miejskiego Domu Kultury w  Radomsko oraz Zespołu Tańca Nowoczesnego EXTASA w brawurowo wykonanym układzie Stare, ale jare. Całość spotkania zakończyła prezentacja Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej działającej przy MDK w Radomsku.

 Na holu głównym Miejskiego Domu Kultury można oglądać wystawę prac malarskich artystów 10 Jubileuszowego pleneru „Pejzaż malowany ziemi łódzkiej – spotkajmy się w powiecie radomszczańskim” do 28 września 2017 r. ZAPRASZAMY!!!   

Wernisaż i koncert w Miejskim Domu Kultury w Radomsku

Utworzono dnia 26.12.2017, 16:25

Zdjęcia ze spotkania w Radomsku wykonała Elżbieta Kusińska