Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim

XI edycja

Harmonogram wystaw poplenerowych 

PEJZAŻ MALOWANY ZIEMI ŁÓDZKIEJ – SPOTKAJMY SIĘ W POWIECIE PIOTRKOWSKIM – XI edycja 2018

 

 

Lp. Instytucje Kultury Terminy
1.

Łódzki Dom Kultury podczas Mixera Regionalnego 2018

7-13 września 2018 
7 września 2017, godz. 1700 - wernisaż 

2. Gmina Wolbórz - Wolborskie Centrum Kultury

17 września -10 października 2018 
17 września 2018, godz. 1000 -  wernisaż 

3. Gmina Czarnocin (II Powiatowy Przegląd Zespołów Obrzędowych) w Zespole Szkół Gminnych w Czrnocinie 14 października 2018, godz. 14 00
4.

Gmina Rozprza - Szkoła Podstawowa im. J. Pawlikowskiego,ul. Sportowa 12A w Rozprzy

15-29 października 2018
18 października 2018, godz. 1200-  wernisaż 

5. Gmina Sulejów - Sulejów, Kościół św. Floriana, ul. Podkurmędz 2 30 października - 22 listopada 2018
22 listopada 2018, godz. 1400-  finisaż 
6. Gmina Aleksandrów - Świetlica Wiejska w Ciechominie 23 listopada - 7 grudnia 2018
24 listapada 2018, godz. 1830-  wernisaż 
7.  Miejski Ośrodek Kultury w Tuszynie 8 grudnia 2018 - 3 stycznia 2019, 9 grudnia 2018, godz. 16,00 wernisaż
8. Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach 8-31 stycznia 2019, 26 stycznia 2019, godz. 17.30 wernisaż 
9. Gminny Dom Kultury z Biblioteka w Ksawerowie  luty - marzec 2019
10. Miejski Dom Kultury w Opocznie  7-26 marca 2019, 25 marca 2019 r. godz. 15.00 finisaż
11.

Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim - Galeria OGRÓD SZTUKI

1-30 kwietnia 2019, 4 kwietnia 2019 r. godz. 13.00 finisaż

 


PEJZAŻ MALOWANY ZIEMI ŁÓDZKIEJ - SPOTKAJMY SIĘ W POWIECIE PIOTRKOWSKIM JUŻ 11 RAZ

7 września 2018 roku o godz. 1700 w Sali Kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury odbył się wernisaż XI edycji Pejzażu malowanego ziemi łódzkiej - spotkajmy się w powiecie piotrkowskim. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor i Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim Andrzej Cieślik. Pomysłodawca i współorganizator artystycznego przedsięwzięcia, który wraz z Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Łódzkiego od 11 lat w ten sposób promuje nasz region. Słowa podziękowania wygłosił do zaproszonych artystów i gości Sylwester Pawłowski prezes zarządu tej organizacji, jak również zastępca dyrektora ŁDK Monika Matusiewicz. Ponadto głos zabrały Katarzyna Krakowska zastępca dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego i Anna Toma pracownik Urzędu Gminy w Rozprzy, które w kilku zdaniach opowiedziały o swoich wrażeniach związanych z procesem tworzenia prac malarskich  i emocjonalnych przeżyciach plenerowych. A było tego trochę, począwszy od wycieczki po powiecie piotrkowskim, spotkań z osobowościami regionu, wizycie w Rozprzy i Czarnocinie, czy pokazów mody połączonych z niezwykłymi walorami kulinariów, które mogliśmy skosztować. Ekspozycja poplenerowa objęła 69 obrazów w formacie 100x80 namalowanych farbami olejnymi, bądź akrylami, a także w technikach własnych. Tematyka począwszy od architektury sakralnej i świeckiej, po bliskie sercu artystom z powiatu piotrkowskiego pejzaże oraz miejsca, które chcieli utrwalić na płótnach. Specyfiką tego pleneru jest jego formuła stacjonarna, jak również otwarta. Dzięki temu możemy zgromadzić dużą ilość artystów tworzących w naszym województwie, jak również zintegrować środowisko. Powstała kolekcja około 700 obrazów jest tego dowodem. Stworzona w tym roku kolekcja prac malarskich oddaje piękno ziemi piotrkowskiej i jest niezwykłym zapisem przeżyć w formie realistycznej, abstrakcyjnej, symbolicznej, a nawet surrealistycznej. Każdy artysta wnosi do kompozycji swoją wizję rzeczywistości, a jego nieograniczona wyobraźnia pozwala na dowolną jej interpretację. Plener !!! Ach ten PLENER, Wolbórz i Pałac Biskupów Kujawskich - największa inspiracja. Teraz kolekcja będzie odwiedzać gminy, które przystąpiły do projektu: Gminę Wolbórz, Gminę Czarnocin, Gminę Rozprza, Gminę Sulejów, Gminę Aleksandrów i dzięki temu każdy będzie mógł zobaczyć, jak wygląda powiat oczami artystów. Pozostaną dokumenty malarskie pełne pasji twórczej, kolorytu ziemi piotrkowskiej i emocji związanych z pięknem natury. Serdecznie zapraszamy!!!

 

 

  Serdeczne zapraszamy na otwarcie poplenerowej wystawy

XI Plener Malarski PEJZAŻ MALOWANY ZIEMI ŁÓDZKIEJ - spotkajmy się w powiecie piotrkowskim 

 - 7 września 2018, godz. 17.00

w Sali Kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury, ul. R. Traugutta 18.

Wydarzenie kulturalne w ramach obchodów MIXERA REGIONALNEGO, objętego Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, 
Starosty Powiatu Piotrkowskiego Stanisława Cubały, Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa i Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza.

 

 

 

 

 

 

 

 


Zdjęcie grupowe uczestników pleneru stacjonarnego, który w tym roku gościł w Wolborzu. Wernisaż prac powstałych podczas tygodniowego pobytu na gościnej ziemi piotrkowskiej, który odbył się w Bogusławicach.


Na końcu tej strony został zamiszczony plik ze zdjęciami z gmin w powiecie piotrkowskim, które biorą udział w projekcie.


Kolejny etap projektu Plener Stacjonarny w Wolborzu 2-8 lipca 2018 r. z siedzibą w Internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Wolborzu.

  

 


XI PLENER MALARSKI PEJZAŻ MALOWANY ZIEMI ŁÓDZKIEJ - SPOTKAJMY SIĘ W POWIECIE PIOTRKOWSKIM 2018

Organizatorzy projektu Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim i  Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego informują, że XI edycja Pleneru Malarskiego PEJZAŻU MALOWANEGO ZIEMII ŁÓDZKIEJ – spotkajmy się w powiecie piotrkowskim 2018 gospodarzem tegorocznych  działań artystycznych jest Starostwo Powiatu Piotrkowskiego, Miasto i Gmina Wolbórz, Gmina Czarnocin, Miasto i Gmina Sulejów, Gmina Aleksandrów oraz Gmina Rozprza. W okresie 2-8 lipca 2018 r. do Wolborza przyjedzie na plener malarski 30 artystów plastyków z województwa łódzkiego, Polski i Kanady, którzy będą malować charakterystyczne miejsca powiatu piotrkowskiego. Równolegle z plenerem stacjonarnym od maja trwa plener otwarty, a udział w nim biorą artyści z gmin powiatu piotrkowskiego i regionu łódzkiego 40 osób. Łącznie powstanie 70 kompozycji malarskich z dwóch plenerów otwartego i stacjonarnego powiatu piotrkowskiego, który kończy się w dniu 31.07.2018 r. Każdy zaproszony artysta zostawia organizatorom pleneru jeden obraz o wymiarach 80x100 cm, tworząc unikatową kolekcję malarskiej dokumentacji miejsc niepowtarzalnych i godnych uwiecznienia związanych z pięknem regionu. Tradycją powiatu piotrkowskiego, miejsc związanych z historią, architekturą  i zabytkami kultury, a także walorami turystycznymi. Powstała kolekcja będzie prezentowana po raz pierwszy 7 września br. na wernisażu poplenerowym, który odbędzie się w Łodzi w trakcie imprezy kulturalnej MIXER REGIONALNY, organizowanej przez Urząd Marszałkowski w Sali Kolumnowej Łódzkiego Dom Kultury. Przez cały rok kolekcja będzie wędrować po powiecie piotrkowskim i zostanie udostępniona dla zwiedzających w różnych instytucjach kultury,  w powiecie, w województwie łódzkim, jak również w całej Polsce podczas różnych konferencji kulturalnych i turystycznych organizowanych przez Regionalna Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego.

Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień
Starosta Powiatu Piotrkowskiego – Stanisław Cubała
Burmistrz Wolborz – Andrzej Jaros
Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego – Henryk Brzyszcz

Partnerzy:
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim
Galeria Ogród Sztuki
Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego
Związek Gmin i Powiatów Regionu Łódzkiego
Wolborskie Centrum Kultury – Kamila Dubilas-Boroń
Miasto i Gmina Wolbórz – Burmistrz Wolborza – Andrzej Jaros
Miasto i Gmina Sulejów – Burmistrz Sulejowa – Wojciech Ostrowski
Gmina Czarnocin – Wójt Roman Miksa
Gmin Rozprza – Wójt Janusz Jędrzejczyk
Gmina Aleksandrów – Wójt Dionizy Adam Głowacki
Łódzki Dom Kultury
Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego
ZM Jamir
Agana
ZW Biliński
COMMERCECON


W dniu 13 kwietnia 2018 r. odbyło się spotkanie w Wolborskim Centrum Kultury, na które przybyli przedstawiciele powiatu potrkowskiego i zostało uzgodnione porozumienie o realizacji projektu XI PLENERU MALARSKIEGO PEJZAŻ MALOWANY ZIEMI ŁÓDZKIEJ - SPOTKAJMY SIĘ W POWIECIE PIOTRKOWSKIM. 


XI Plener malarski PEJZAŻ MALOWANY ZIEMI ŁÓDZKIEJ – spotkajmy się w powiecie piotrkowskim

Rozpoczynamy  tegoroczną XI edycję PEJZAŻU MALOWANEGO ZIEMII ŁÓDZKIEJ – spotkajmy się w powiecie piotrkowskim 2018 r. Tym razem gospodarzem plenerowych działań będzie Starostwo Powiatowe  Piotrkowa Trybunalskiego, Miasto i Gmina Wolbórz, Gmina Czarnocin, Miasto i Gmina Sulejów, Gmina Rozprza i Gmina Aleksandrów. Organizatorzy projektu Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim i  Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego w porozumieniu z przedstawicielami starostwa i poszczególnych gmin, dokonali wyboru lokalizacji pleneru stacjonarnego w  Internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Wolborzu, ul. Modrzewskiego 107 w terminie 2-8 lipca 2018 r. dla 30-tu artystów. Artyści podobnie, jak to było w latach ubiegłych uczestniczą w plenerze stacjonarnym i otwartym.

Malarze z powiatu piotrkowskiego (plener otwarty) otrzymają niezbędne materiały do stworzenia prac malarskich – zgłoszenia indywidualne do Wolborskiego Centrum Kultury w terminie do 30.04.2018 r. wraz z podaniem danych osobowych i krótkiej biografii – noty artystycznej, informacja tekstowa do 30 czerwca br. na adres Galerii OGRÓD SZTUKI przy ul. Jana Pawła II 9 w Konstantynowie Łódzkim 95-050, tel. koordynatora pleneru Elżbiety Kusińskiej - +4842 211 62 89

 Pozostali twórcy, uczestnicy pleneru otrzymają materiały na miejscu w siedzibie Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Wolborzu. Każdy uczestnik pleneru jest zobowiązany do namalowania obrazu w formacie 100x80 w dowolnej technice: farby akrylowe lub farby olejne. W związku z prezentacją prac bezpośrednio na plenerze prace malarskie muszą być gotowe do ekspozycji z małą ewentualną korektą.

Harmonogram działań plenerowych:

  1. Plener stacjonarny – w terminie 2-8 lipca 2018 r., (dla 30 artystów) siedziba Internat przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Wolborzu, ul. Modrzewskiego 107.
  2. Plener otwarty – zgłoszenia artystów z powiatu piotrkowskiego w terminie do 30. 04.2018 r. do Wolborskiego Centrum Kultury.
  3. Przesłanie zgłoszenia wraz z podaniem danych osobowych i krótkiej biografii – noty artystycznej ( informacja tekstowa do 30 czerwca br.), adres Galerii OGRÓD SZTUKI przy ul. Jana Pawła II 9 w Konstantynowie Łódzkim 95-050, tel.+4842 211 62 89,  e- mail: galeria.konstantynow@gmail.com,  tel. do koordynatora pleneru p. Elżbiety Kusińskiej. Zgoda na upowszechnianie danych osobowych i wizerunku oraz powstałego dzieła malarskiego na stronie organizatora MOK Konstantynów, Facebook – u i Instagramie.
  4. Obrazy z terenu powiatu piotrkowskiego zbieramy do dnia 27 lipca br. w WCK , a cała kolekcja zostanie przewieziona 30-31 lipca 2018 r. do Galerii OGRÓD SZTUKI  w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Jana Pawła II 9 – przygotowanie do prezentacji.
  5. Zdjęcia najbardziej charakterystycznych miejsc z poszczególnych gmin będą dostępne na stronie MOK od połowy czerwca.

Wernisaż wystawy poplenerowej odbędzie się 07 września 2018 r. o godz. 17.00. w Sali Kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury podczas Mixera Regionalnego 2018.

Andrzej Cieślik – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim


 

 

 

Materiały promocyjne XI Pejzażu...

Materiały promocyjne XI Pejzażu...

Zdjęcia z gmin powiatu piotrkowskiego

Zdjęcia z gmin powiatu piotrkowskiego

ZAŁĄCZNIKI:

								

Katalog Poplenerowy 2018

Utworzono dnia 15.09.2018, 20:41

Patronat Honorowy Marszałka Województwa Łódzkiego

Utworzono dnia 02.06.2018, 23:03