Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim

Osiągnięcia dzieci i młodzieży 2017

Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych!!!


Miło nam poinformować, że W XXIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Klucz do ojczyzny – Boże Narodzenie – Nowy rok” w Izabelinie, nasze podopieczne Warsztatów Plastycznych FORMAT A4 Galeria OGRÓD SZTUKI w Konstantynowie Łódzkim Lena Dziwisińska i Amelia Kaczmarek zdobyły WYRÓŻNIENIE. Motywem przewodnim ich prac był barwny uskrzydlony anioł namalowany i wyklejany w technice kolażu. Kompozycje można obejrzeć na stronie CENTRUM KULTURY IZABELIN w górnej zakładce Wydarzenia – Konkursy. Również Antonina Grek, nasza uzdolniona podopieczna zdobyła WYRÓŻNIENIE w VII Ogólnopolskim Konkursie Interdyscyplinarnym „Chopin XXI wieku” w Lublinie. Konkurs został zorganizowany przez Muzeum Lubelskie i Szkołę Podstawową nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie. Praca malarska Antosi została wykonana w konwencji abstrakcyjnej, inspirowanej muzyką naszego największego pianisty i kompozytora. „Pejzaż malowany muzyką”, taki temat został opracowany również w formie kompozycji malarskiej przez ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstantynowie Łódzkim z klasy II (oddział gimnazjalny) Jakuba Żaczek za, który otrzymał III NAGRODĘ w tym konkursie.
W imieniu organizatorów zapraszamy na uroczyste podsumowaniekonkursu, które odbędzie się 2 marca w Muzeum Lubelskim 
(na Zamku) o godz. 12.00.

GRATULUJEMY naszym utalentowanym dzieciom i młodzieży życząc kolejnych interesujących realizacji. 


Wyniki II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ANIOŁEK BOŻONARODZENIOWY – Katowice 2017

Z przyjemnością informujemy, że konkurs ANIOŁEK BOŻONARODZENIOWY został rozstrzygnięty. Na konkurs zgłoszono ponad 200 prac z całej Polski. Nasi podopieczni z Warsztatów Plastycznych FORMAT A4 i Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Konstantynowie Łódzkim, zdobyli w tym konkursie 5 nagród i wyróżnień w różnych kategoriach wiekowych począwszy od 3-5, 8-9. 14-15 lat. Gratulujemy wspaniałych kompozycji malarsko-rysunkowych, które można obejrzeć na stronie organizatora Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach.

Osoby nagrodzone:

I MIEJSCE – Oliwia Krygier (9 lat), Warsztaty Plastyczne FORMAT A4

III MIEJSCE – Ada Lehmann (5 lat), Warsztaty Plastyczne FORMAT A4

III MIEJSCE – Weronika Młynarczyk (9 lat), Warsztaty Plastyczne FORMAT A4

WYRÓŻNIENIE – Weronika Sak (5 lat), Warsztaty Plastyczne FORMAT A4

WYRÓŻNIENIE – Julia Pietrzak (15 lat), Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Konstantynowie Łódzkim

 

Słowo od organizatora

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił. Wszystkie prace prezentowały wysoki poziom, widać w nich było serce, zaangażowanie i przemyślenia na temat konkursu.NIKOLA MACIEJEWSKA

LAUREATKĄ NAGRODY WOJEWODY KUJAWSKO-POMORSKIEGO MIKOŁAJA BOGDANOWICZA

Nikola Maciejewska kl. II b (oddział gimnazjalny) Szkoła Podstawowa nr 1 im. Królowej Jadwigi w Konstantynowie Łódzkim,  zdobyła Nagrodę Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym ŚLADAMI LEONA WYCZÓŁKOWSKIEGO - LUDZIE  W TWÓRCZOŚCI ARTYSTY zorganizowanym przez Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy. Wszystkie zdjęcia wykonane przez naszą uczennicę, zostały transponowane na podstawie obrazów jednego z czołowych artystów Młodej Polski w nurcie realistycznym. Nominację do wystawy uzyskały również prace fotograficzne Laury Bujnowicz II a, Kacpra Troski II d, Zuzanny Kaczmarek II c, Barbary Politowicz kl. II a, Gabrieli Brody kl. II f i Emilii Ślasko kl. II b.

Gratulujemy Nikoli zdobycia tej prestiżowej nagrody, wszystkim wyróżnionym za interesujące kadry oraz modelom za niewątpliwy urok osobisty, który przyczynił się do tak dużej ilość zdobytych nominacji. 

 


Wyniki III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
WAKACJE MOICH MARZEŃ i POCZTÓWKA Z WAKACJI 
w Jeleniej Górze 2017
 

Na III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny WAKACJE MOICH MARZEŃ i POCZTÓWKA Z WAKACJI zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze nadesłano 719 prac z 88 placówek z ośrodków z całej Polski. W kategorii prace malarskie Wyróżnienia z Warsztatów Plastycznych  FORMAT A4 w Galerii OGRÓD SZTUKI z Konstantynowa Łódzkiego zdobyła Zuzanna Szwagrzak (7 lat) i Iga Lehmann (11 lat), a Nagrodę Antonina Grek (10 lat). Dziewczynki wykonały barwne kompozycje w technice pasteli, ilustrujące ich wspomnienia z wakacji nad morzem. W kategorii POCZTÓWKA Z WAKACJI za rysunkową formę w optical-artu, przedstawiającą architekturę miasta Wrocławia, Nagrodę otrzymał Szymon Sudak (14 lat).

Gratulujemy wszystkim utalentowanym i nagrodzonym małym artystom, życząc kolejnych udanych prac malarskich.

Antonina Grek  Zuzanna Szwagrzak  Szymon Sudak

                                        


W III Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci I Młodzieży MOJE PASJE I FASCYNACJE

zorganizowanym  przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim wzięło udział 221 prac nadesłanych na konkurs z 27 placówek oświatowych. Nadesłane prace wykonano w rozmaitych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych.

Zgodnie z regulaminem jury rozpatrywało je w czterech kategoriach wiekowych.

Komisja przyznała 20 nagród, 21 wyróżnień oraz nominowała do wystawy 19 prac. Laureatkami konkursu z Galerii OGRÓD SZTUKI w Konstantynowie Łódzkim zostały:

Nagroda - Laura Leek

Nagroda - Natalia Wawrzyniak

Nagroda - Liliana Dądziak

Wyróżnienie - Daria Michalak

Wyróżnienie - Agata Woźniak

Gratulujemy dziewczynkom sukcesu i życzymy kolejnych ciekawych kompozycji malarskich.

 


Martyna Rachwalik finalistką międzynarodowego konkursu plastycznego

Idźmy naprzód z nadzieją to hasło XII edycji międzynarodowego konkursu plastycznego –Święty Jan Paweł II w oczach dziecka w, którym nasza uczennica z klasy III c Martyna Rachwalik zdobyła wyróżnienie. Konkurs został zorganizowany przez Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku wraz z Wydziałem Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanatem Bielskim. W tegorocznej edycji pt. Święty Jan Paweł II w oczach dziecka wzięło udział 2027 prac z przedszkoli, szkół podstawowych. gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych z Polski i zagranicy oraz od osób indywidualnych. Między innymi z Polski, Ukrainy, Litwy, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych. Uroczysta gala i rozstrzygnięcie miały miejsce 16 października 2017r. w Bielsku Podlaskim. Gratulujemy Martynie sukcesu i życzymy powodzenia w następnych konkursach.