Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim

Ferie zimowe 2019

Ferie zimowe w roku szkolnym 2018/2019 byly w terminie 11-22 lutego 2019 r. w Galerii OGRÓD SZTUKI odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży w wtorki (12 i 19 lutego br.) i czwartki (14 i 21 lutego br.)

We wtorki zajęcia dla dzieci prowdziła Agnieszka Kieler ucząc dzieci keatwnego myślenia i tworzenia rzeczy przydatnych w życiu codziennym dziecka.

W czwartki zajęcia z dziecimi poprowadziła Agnieszka Andruszkiewicz zakochana w papierze  i wiedzcą o nim wiele ciekawostek. Współautorka wystawy pn.  PAPIER ŁĄCZY. A o wrsztatach napisała tak:

Myszka z papieru, warsztaty dla dzieci

W dniu 14 i 21 lutego 2019 miałam przyjemność prowadzenia warsztatów z papieroplastyki w Ogrodzie Sztuki w Konstantynowie Łódzkim. Najczęściej prowadzę zajęcia ze studentami, pod moim okiem tworzą rzeźby z papieru. Zajęcia ze studentami i dziećmi znacznie się różnią. Dzieci w swoim zaangażowaniu mają beztroską radość z tworzenia czegoś nowego, są wolni od ograniczeń po prostu bawią się i cieszą z samego działania. 

                Uczestników warsztatów podzieliłam na dwie grupy, starszaków, były to dzieci, które mogły używać nożyków do ciecia i młodsza sekcja, która tylko przecinała papier nożyczkami. Mniejsze dzieci robiły myszki i sowy. Myszki z paska papieru wyciętego z kartki A4,  który po wygięciu w części środkowej stawał się pyszczkiem myszki, natomiast końcówki pasków przekształcaliśmy w tułów. Każda myszka miała swój charakter tworzony przez czarne oczy, nosek i wąsy. Najśmieszniejsze były ogonki, niektóre pokręcone jak u świnki.

                Oglądać radość z klejenia papieru tych dzieci była ogromna. Wszystkie powstałe zwierzątka były przedstawione przybyłym rodzicom po swoje pociechy.

Agnieszka Andruszkiewicz