Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim

WYDARZENIA w Galerii OGRÓD SZTUKI

 

 

 

 

Wyniki konkursu pt.„ SERCE KAPSUŁY CZASU” - edycja II

Miło nam poinformować, że aż 15 uczestników z Konstantynowa Łódzkiego dostało się do ścisłego finału ogólnopolskiego projektu TWORZYMY KRAKÓW pt. „SERCE KAPSUŁY CZASU” - edycja II. Celem tego projektu było zinterpretowanie zadanego tematu, który brzmiał: „Świat za 100 lat - jak go sobie wyobrażasz?” dla wszystkich obywateli, mieszkańców i przyjaciół Rzeczypospolitej Polskiej, niezależnie od wieku oraz do wyboru dwie formuły realizacji: prace literackie i prace plastyczne. Ideą konkursu jest złożenie we wnętrzu gotowej Kapsuły Czasu prac literackich oraz plastycznych i stworzenie przez uczestników „prawdziwego” Serca Kapsuły Czasu, tego co stanowić ma jej istotę i zostać przeniesione w czasie. W zamyśle Organizatora zarówno sama Kapsuła, jak i zamknięte w niej prace mają stać się wspólnym dziedzictwem, które zostanie darowane następnym pokoleniom. „Kapsuła Czasu” będzie otwierana w interwałach czasowych: za 10, 25, 50, 75 i 100 lat, kiedy to będzie następowało porównywanie z teraźniejszością wizji przedstawionych w pracach Uczestników. Grupa dzieci i młodzieży z Warsztatów Plastycznych FORMAT A4 (obecnie Warsztaty Artystyczne) działającej przy Galerii OGRÓD SZTUKI, wykonała prace plastyczne na formacie A3 w różnorodnych technikach, nawiązując w swych barwnych kompozycjach do wyobraźni oraz kreując świat , jaki będzie za 100 lat.

Laureaci honorowi, których prace zostaną zamknięte w kapsule i otrzymają złote certyfikaty:

1. Oliwia Grabowska

2. Maja Sudak

3. Maria Pejko

4. Iga Lehmann

5. Wiesława Przybyło-Cieślik

Laureaci wyróżnieni , których prace zostaną zamknięte w kapsule w formie zapisu cyfrowego:

1. Angelika Grabowska

2. Antonina Grek

3. Daria Michalak

4. Lena Dziwisińska

5. Marcel Materowicz

6. Maja Rybczyńska

7. Edyta Wróblewska

8. Hanna Sulak

9. Milena Ciszyk

10. Iga Ciszyk

W imieniu organizatorów gratulujemy uczestnikom honorowym i wyróżnionym, a złote certyfikaty zostaną przekazane laureatom na przełomie października i listopada 2019 r.

 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        

  

  

AKTUALNOŚCI:

Stypendia

Utworzono dnia 09.01.2020
Dyrektor Miejskiego Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkimwytąpił z wnioskiem o przyznanie stypendium artystycznego za okres wrzesień – grudzień 2019 dla następujących dzieci: 1.Milenna Ciszyk 2. Iga Ciszyk 3. Iga Lehmann 4. Natalia Sobczyńska 5. Anna...
czytaj dalej na temat: Stypendia