Od 28 lat w Konstantynowie Łódzkim działa Ludowy Zespół “Niesięcin”, do którego należą osoby kultywujące tradycję i kulturę ludową regionu. Od początku jest on oddolną inicjatywą lokalnej społeczności związanej z kołem gospodyń wiejskich. Poprzez swoją działalność artystyczną przekazują szacunek dla dorobku kulturowego poprzednich pokoleń oraz wiedzę następnym. Zespół kultywuje tradycje lokalne i regionalne stanowiące podstawę budowania aktywnych społeczności.  

W celu zachowania tradycji i wzrostu zainteresowania folklorem Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim zakupił 16 kompletów nowych sieradzkich strojów ludowych, damskich i męskich oraz 1 spódnicę i 3 koszule w ramach projektu pn.: Zakup strojów ludowych dla Ludowego Zespołu “Niesięcin”.  Po konsultacji z etnografem, uszyto sieradzkie stroje damskie w skład których wchodzą: koszula z haftem, chusta na głowę, fartuch, spódnica letnia, halka prosta z koronką, korale, buty damskie oraz sieradzkie stroje męskie składające się z koszuli, kamizelki, spodni, czapki oraz obuwia.  

„Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.”