7. International Folk Festival POLKA 2024

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny “POLKA” ponownie zawita do naszego miasta!

Zapraszamy 6 lipca o godz. 15:00 na Plac Kościuszki,

a następnie o godz. 16:00 na Plac Wolności w Konstantynowie Łódzkim.

Grupy tancerzy przejdą o godz. 15:00 z Placu Kościuszki do parku na Placu Wolności. Zobaczymy tradycyjne tańce, muzykę, stroje i kulturę innych państw. W planach są występy zespołów ludowych z Kolumbii, Boliwii, Chile, Demokratycznej Republiki Konga, Słowacji, Kazachstanu, Indii oraz trzech grup z Polski.

Tego wydarzenia po prostu nie można przegapić! Zapraszamy!

godz. 15.00 ETNOparada — z placu Kościuszki na plac Wolności
godz. 16.00 Koncert festiwalowy w parku na placu Wolności

Na festiwalu można będzie zobaczyć nasze regionalne zespoły oraz tancerzy z całego świata, co umożliwi mieszkańcom i jego uczestnikom przeniesienie się nie tylko do innego państwa w Europie, ale również na inny kontynent. Zamysłem Festiwalu jest popularyzacja różnorodności folkloru krajów i regionów oraz nawiązanie współpracy z nimi. Nurtem wiodącym wydarzenia będzie muzyka, taniec i śpiew.